Sagatavojam žalūzijas pavasarim! atpakaļ

Vēl ziema īsti nav paspējusi atnākt, kā pavasaris jau ir klāt. Laiks sākt spodrināt savas žalūzijas! Žalūziju īpašniekiem jāatceras, ka  katram žalūziju veidam ir atšķirīgs kopšanas veids.

Koka žalūzijas ir vienkāršas to kopšanā. Galvenais – tās nedrīkst mazgāt ar ūdeni, jo tādā veidā var deformēt koka lameļus (tāpēc tās nevajadzētu arī kārt telpās ar paaugstinātu gaisa mitrumu). Noslaukām vienkārši ar sausu lupatiņu vai arī, izsūknējot ar putekļusūcēju, kam pielikts mīksts uzgalis–birstīte.

Pāris reizes gadā koka žalūzijas ieteicams nopūst ar speciālu koka virsmas kopjošu līdzekli.

Alumīnija un plastikāta žalūzijas neprasa īpašu kopšanu. Parasti būs pietiekami, ja izmantosi sausu lupatiņu vai putekļusūcēju ar mīkstu uzgali.

Ja žalūzijas ir ļoti netīras, tās var droši mērcēt siltā ziepjūdenī vai tīrīt ar mazgāšanas līdzekļiem.

Šajā gadījumā būtu jāpievērš uzmanība tam, vai žalūzijas ir horizontālas vai vertikālas. Uz horizontālo žalūziju lameļiem uzkrājas vairāk putekļu, tādēļ tās būs jākopj biežāk un rūpīgāk nekā vertikālas žalūzijas.

Rullo žalūzijām parasti izmanto sintētisku audumu, kas apstrādāts ar īpašu pārklājumu, kas atgrūž putekļus un citus netīrumus. Rullo žalūzijas nedrīkst mazgāt ar ūdeni, jo slapjie traipi saglabāsies arī pēc izžūšanas. Ja nepieciešams, tās var noslaucīt ar putekļu birsti vai sausu mikrošķiedras lupatiņu. Pārsvarā visu rullo žalūziju audums ir pārklāts ar speciālu materiālu, kas pasargās tās no elektrizācijas un neļaus pieķerties putekļiem, tad kopšana būs pavisam viegla.

Plisē žalūzijām izmantotie audumi parasti ir paredzēti mazgāšanai, kas padara to kopšanu ļoti vienkāršu, tomēr tās jāmazgā saudzīgi – siltā ūdenī ar minimālu mazgāšanas līdzekļu daudzumu. Pēc mazgāšanas tās uzreiz jāsaliek aizvērtā veidā, lai nepazustu ieloces.

Romiešu žalūzijām tiek izmantots aizkaru audums, kuru iespējams noņemt un izmazgāt. Mazgāšanas režīms (saudzīgs vai standarta) ir atkarīgs no izvēlēta auduma veida. Ir svarīgi pievērst uzmanību žalūziju konstrukcijai, jo dažos gadījumos horizontālās iešūtās "ribas" nav izņemamas, tāpēc tās būtu labāk atdot ķīmiskajā tīrītavā.

messenger
Rīga, Slokas iela 52